Kráľovstvo domácej pani. To je kuchyňa. Tak, ako si ženy dajú záležať na svojom vzhľade, rovnako im záleží aj na priestoroch kuchyne. Mali by byť nielen účelné, ale aj útulné, efektné a šik. Aj vaša stará kuchyňa môže byť taká. Poradíme vám ako premeniť starú kuchynskú linku na dokonalú trendy krásku.

Kuchyňa odráža štýl majiteľky

Už pri zbežnom pohľade do kuchyne možno odhadovať vkus a estetické cítenie majiteľky. Kým niektoré ženy túžia po nežnej romantickej vidieckej kuchyni, iné preferujú moderný minimalizmus a strohé línie vo vysokom lesku. Oba štýly sú na pohľad rozdielne, no oba si viete doma vytvoriť sami. Pomocou kriedových farieb premaľujete akúkoľvek kuchynskú linku na výnimočný kúsok, jediný svojho druhu. Inšpirujte sa najpopulárnejšími štýlmi a vyfarbite si kuchynskú linku podľa našich nápadov.

Kuchynská linka v antracitovej farbe

Univerzálna, minimalistická, výrazná. Všetky tieto prívlastky patria antracitovej farbe. S obľubou sa používa ako dekor v rôznych častiach domu, a nemenej pôsobivo bude pôsobiť v minimalistickej kuchyni. Hladké kuchynské dvierka s jednoduchými úchytkami sú skvelým podkladom pre antracit. Vymaľujte si kuchynskú linku antracitovou farbou a ako povrchovú úpravu zvoľte lak Vintro. Takáto lesklá kuchynská linka v tmavej farbe pôsobí štýlovo, nekompromisne moderne a nadčasovo. Vynikne vo veľkom presvetlenom priestore, kde na seba strhne všetku pozornosť. Vhodnou kombináciou s inými odtieňmi však môže vyzerať skvele i v panelákovej kuchyni. Výhodou antracitovej farby je jej univerzálnosť. Perfektne zažiari na kuchynskej linke s bielou zástenou a majiteľke umožní voliť odvážne doplnky do kuchyne v sýtych pestrých farbách. V kombinácii s kamennou pracovnou doskou dosiahnete s antracitovou efekt luxusu a originality.

 

Romantická vidiecka kuchyňa

Tento typ kuchyne jednoznačne uprednostňujú nevyliečiteľné romantičky. Aj vo vidieckej kuchyni sa dá čarovať a farbami dosiahnuť jemný a originálny efekt s dôrazom na krásu dreva. Do vidieckej kuchyne odporúčame nevtieravé pastelové farby, ktoré pôsobia upokojujúco a príjemne. Patrí sem bledomodrá, svetlo rúžová, bledozelená, či krémová. Vyberte si niektorý z týchto odtieňov:  auroraautumn glow, beau blue, buckinghamcandyfloss, citron, honeydew, madame de pompadour, alebo old lace. Pre inšpiráciu si prezrite viac odtieňov na našom webe.  Kuchynskú linku natretú v  pastelových tónoch možno osviežiť vidieckymi vzormi. Použite šablóny a zmeňte dvierka kuchynskej linky na maliarske plátno. Motív lúčnych kvetov, pestrofarebných motýľov, či vtáčikov na neutrálnom podklade vynikne a do vidieckej kuchyne bezpochyby skvele sadne.

 

Biela kuchynská linka? Prečo nie

Praktické gazdinky teraz budú zalamovať rukami, no biela kuchyňa je v skutočnosti oveľa praktickejšia než sa môže javiť. Na bielej, či svetlosivej farbe nevidno prach, ani drobné nečistoty. Aj z bielej farby nájdete hneď niekoľko odtieňov v našej ponuke: champagne waltz, crystal, nymph či pearl. A keďže biela ladí naozaj s každou inou farbou, tá pravá zábava príde až pri dolaďovaní zariadenia a spotrebičov k bielej kuchynskej linke.

Nech už sú vaše preferencie a vkus akékoľvek, s kriedovými farbami dokážete vyčariť práve tú svoju kuchyňu snov. Maľovanie s nimi je nenáročné a s trochou odvahy ho zvládne aj úplný začiatočník. O prerábke kuchyne a špecifikách maľovania kuchynských dvierok sme už písali na našom blogu.   Nie je to nič zložité, s kriedovými farbami možno v kuchyni vymaľovať všetko od kuchynskej linky, cez digestor až po chladničku. Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere tých správnych odtieňov.